photo36

Asansör Periyodik Bakımı

Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, düzenli olarak bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. Asansör bakımı; çalışan mekanik, elektrik ve elektronik aksamların sağlıklı çalışmasını sağlamasının yanı sıra konusunda yetkin ve gerekli yasal yetki belgelerine sahip firmalar tarafından yapılması gereken yasal bir zorunluluktur. Asansörlerin düzenli bakımlarının yapılmasının faydaları kısaca şöyle özetlenebilir;

  • Asansörlerin devamlı ve güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur.

  • Arıza yapma oranını düşürür.

  • Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.

  • Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur.

  • Kullanma ömrünün uzamasını sağlar.

  • Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur.

İlgili bina yöneticisi, asansörle ilgili tüm yasal sorumluluğu, bakım yapan asansör firmasına vermiş olur. ​

Asansör Üretiminin Hayatımızdaki Yeri

Günümüzde inşaat sektörü çok fazla gelişerek modern şehirleşme için yeni projeler üretilmiştir. Bundan dolayı tek katlı binalardan, yüksek katlı binalar daha çok inşa edilmektedir. Bu sebeple teknolojiden yararlanılarak yüksek binaların içinde asansörlerin olması şart olmuştur. Çünkü asansörler insanların katlar arasında rahat ve hızlı geçiş yapmalarını sağlamaktadır. Tek başlarına yaşça büyüklerin, engellilerin ve yükü ağır olanların merdiven kullanmaları oldukça zor ve yorucudur. Bu yüzden yeni yapılan binalar için bu konuda en iyi üretimi yapan firma ile anlaşma yapmalısınız. İnsanların hayatını kolaylaştıran asansörler bina içlerinde  önemli bir yere sahiptir. Firma profesyonel olarak asansör üretimi yapmaktadır. Sizlerin isteklerinizi ve memnuniyetinizi göz önünde bulundurarak, kalite oranı yüksek imalat yapmaya özen göstermektedir.

Güvenliğiniz İçin Asansör Bakımının Önemi

Yaşam alanlarınızda çok fazla kullanım ihtiyacı duyduğunuz asansörler bir süre sonra çeşitli arızalar gösterebilir. Kaliteli bir asansörde olsa güvenliğiniz için asansör bakımı önemi oldukça büyüktür. Elektrikli sistem ve raylı bant üzerine yapılandırılan asansörlerin arıza yapmaması ve kazalara neden olmaması için her ay düzenli bakım ve onarım yapılması gerekmektedir. Bu konuda faaliyet gösteren firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca asansör bakımı zorunlu bir işlemdir. Asansör bakımının faydaları;

Uzun süre arıza yapmadan kullanılabilir.
Asansör içinde saatlerce mahsur kalınması önlenir.
Kullanım yoğunluğu ile bozulmaya başlayan ya da sürekli iniş çıkış halinde yıpranan, gevşeyen parçalar önceden tespit edilerek, arızalanması engellenir.
Can güvenliğini sağlar ve tehlikeli durumlar yaşanmasını önler.
İnsanların yoğunluk gösterdiği alışveriş​ merkezleri, hastaneler ve iş yerlerinde de sürekli kullanılan asansörler de arızalar yaşanmadan önce asansör servisi arayıp kontrollerini yaptırmalısınız. Bu yüzden işi bilirkişilerce sık sık asansör bakımı, onarımı yapılmalıdır. Ayrıca kullanımlarından dolayı çalışmayacak ve fazla yıpranmış asansörlerin yenilenmesi ile oluşabilecek kazaların meydana gelmesini önlemiş olursunuz. firmamız sizlere tüm bu hizmetleri vermektedir. Firma ile iletişime geçerek, asansör imalatı, onarımı, bakımı ve servisiyle en kaliteli hizmeti alabilirsiniz. Asansörler elektrik sistemi ile çalışır, güvenliğiniz için düzenli olarak kontrollerinin yapılması gerekmektedir.